Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

ropiky1938 

N-2 "Všemily" ........... (severní Čechy)

59 fotek duben 2012 až listopad 2018 - zobrazení
Stavební úsek „N-2“ (Všemily) byl 18.8.1937 zadán k výstavbě firmě Leonarda Ludery, stavitele ze Staré Boleslavi, jež měla pro Ředitelství opevňovacích prací zajistit výstavbu celkem 50 lehkých, což se firmě také podařilo. Velitelem Vojenského stavebního dozoru byl jmenován mjr.pěch. Alois Votruba se sídlem v České Kamenici. Úsek začínal u Dolského mlýna, kde se v Horní soutěsce nacházely první dva objekty a lesním masivem u Železného vrchu pokračoval k Srbské Kamenici, kde překročil údolí s říčkou Kamenicí a také s jedinou významnější komunikací, kterou uzavíral, jíž byla silnice Jetřichovice-Jánská.
V údolí Kamenice a na loukách východně od něj je také doposud jednosledová linie doplněna o 7 objektů v druhém sledu. Od kóty 364 (Bovovina) nacházející se jižně od Všemil už linie pokračuje opět jako jednosledová, přičemž je vedena téměř výhradně lesnatým terénem, rozbrázděným mnoha hlubokými roklemi. Východní konec úseku se nachází severozápadně od osady Lipnice, kde na něj navazují pevnůstky stavebního úseku „N-1“ (Kathenbach).
Protože většina úseku vede lesním porostem neprůchodným pro motorizované a tankové jednotky, byly překážky budované většinou v provedení lehkém – protipěchotním. Vyjímkou byla pouze část úseku v údolí říčky Kamenice, která byla pro tanky průchodná, a tak zde byla v otevřeném terénu spodní části údolí instalována těžká překážka, jejímž základem byl 179 metrů dlouhý úsek protitankových ježků. Dále byla těžká protitanková překážka zřízena jihovýchodně od obce Všemily, kde byl tehdy nezalesněný hřbet v okolí řopíku č. 33 zajištěn pomocí ocelových rozsocháčů doplněných protitankovým stupněm.
Do dnešní doby se dochovaly všechny pevnůstky tohoto úseku a v okolí některých z nich jsou v lesním terénu patrně dokonce i zákopy budované osádkami objektů v roce 1938.
reklama
Vytvořte z tohoto alba:

Komentáře

přidat komentář

Jste na konci alba

Sdílet album

Další alba autora
Podobná alba

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron